Матеріали Блог Про проект Підтримати Додати пункт
Menu Icon

А Ви вже стали громадянином Сміттєвих островів?

alt

Значна частина пластикових відходів регулярно потрапляє в океани. Через течії та особливості клімату весь цей мотлох може збиратися у величезні скупчення, одне з яких було відкрито у 1990-х роках океанографом Чарльзом Муром. Воно було найбільшим із тоді відомих, знаходилось у північній частині Тихого океану і займало площу понад 700 тис. км2. Це більше, ніж площа Франції, і майже вдвічі більше, ніж площа Чорного моря!

Велика тихоокеанська сміттєва пляма вкрита частинками пластику, який часто настільки дрібний, що його навіть важко побачити, однак він все ж завдає величезної шкоди біосфері: гинуть птахи, риби та морські тварини, не кажучи вже про те, що мешканці моря із вмістом пластику потрапляють у наш раціон.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, Майкл Хьюз та Далатандо Алмейда з рекламного агентства AMV BBDO, спільно з виданням LADbible, що спеціалізується на мемах, вирішили перетворити сміттєву пляму на справжню державу. Вони створили прапор, на якому символічно зображені вода та пластикова пляшка, що дрейфує, намалювали валюту, яку назвали debris – «брухт, уламки» (номіналом 20, 50 та 100), придумали поштові марки і дизайн паспорта, а також назву – Сміттєві острови. Проект став відомий в Інтернеті, його підтримали знаменитості, зокрема акторка Джуді Денч та атлет Мо Фара. Ба більше, колишній віце-президент США Альберт Гор навіть вирішив стати першим громадянином нової держави. Засновники Сміттєвих островів не зупинились на досягнутому і надіслали заяву Генеральному секретареві ООН з проханням офіційно визнати їх державою. Підтримати Сміттєві острови можна на сайті Change.org