Матеріали Блог Про проект Підтримати Додати пункт
Menu Icon

Морська сіль у всьому світі забруднена пластиком

alt

Нові дослідження показують: сіль із США, Європи та Китаю містить мікропластик, що підтверджує думку вчених про масове забруднення навколишнього середовища пластиком, – зазначає у своїй публікації The Guardian.

Експерти відзначають, що мікропластик стає все поширенішим у навколишньому середовищі та потрапляє в організм через сіль в нашому раціоні. Дослідники вважають, що найсуттєвіше забруднюють воду мікрофібра та одноразовий пластик, як-от одноразові пляшки з-під води. За даними Організації Об'єднаних Націй, до 12,7 млн тонн пластику надходить у Світовий океан щороку. Це еквівалентно скиданню щохвилини однієї сміттєвої машини пластику у світові води.

Під час досліджень встановлено: пластикові волокна знаходять у водопровідній воді в усьому світі. "

У нашому суспільстві пластмаса поширена не тільки в повсякденному вжитку, але й у навколишньому середовищі", - сказала Шеррі Мейсон, професор Університету штату Нью-Йорк у Фредонії, яка провела останні дослідження стосовно пластмасового забруднення солі. Пластик "повсюдно: в повітрі, воді, морепродуктах, які ми їмо, пиві, яке ми п’ємо, солі, яку ми використовуємо".

Ш. Мейсон співпрацювала з дослідниками з Університету Міннесоти для вивчення мікропластику в солі, пиві та питній воді. Вона досліджувала 12 різних видів солі (включно з 10 видами морської) з американських продуктових магазинів. alt

Вплив пластику на здоров’я досі невідомий, хоч вчені намагалися з’ясувати це, бо досі виникають труднощі із формуванням контрольної групи. А втім, дослідники зі Школи громадського здоров'я Джона Хопкінса у 2013 році зазначали: "Бісфенол А був знайдений у сечі 95% дорослого населення Сполучених Штатів". Хуан Конеса, професор, який провів дослідження морської солі в університеті Аліканте в Іспанії, також зауважує, що ще немає досліджень щодо дії пластику на організм людини.

У серпні іспанські науковці дійшли висновку, що "морепродукти є безповоротно забруднені мікропластиком" і він "фоново присутній у навколишньому середовищі". Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в "Наукових звітах". Зокрема, було вивчено 21 тип кухонної солі та знайдено вміст пластику в кожному з них. Найпоширеніший тип пластику, який вчені виявили, – поліетилентерефталат, матеріал, що використовується для виготовлення пластикових пляшок.

Оригінал статті: The Guardian