Матеріали Блог Про проект Підтримати Додати пункт
Menu Icon

На Шрі-Ланці з 1 вересня 2017 року вводиться заборона на пластик

alt Це означає, що вже через місяць на острів не можна буде завозити, а також виробляти, продавати й використовувати упаковки для обіду, тарілки, стаканчики та ложки з полістиролу, пакети для покупок, використовувати у промисловості та в декоративних цілях поліетилен товщиною менше 20 мікрон. Рішення уряду Шрі-Ланки спричинене надмірним забруднення місцевих річок і стоків цими відходами, що призвело до застою води, розмноження москітів та спалаху малярії і лихоманки Денге. Під заборону потрапило і спалювання поліетилену та пластику на відкритій місцевості.

При цьому спеціальний Комітет експертів, що розробляв план заходів з мінімізації пластикового забруднення довкілля з вересня минулого року, рекомендував поширити заборону і на PET-пляшки. Однак Центральне управління охорони навколишнього середовища Шрі-Ланки вирішило поки що не забороняти використання виробів з PET повністю, а лише контролювати їх кількість, поклавши відповідальність на виробників і продавців.

У якості альтернативи уряд заохочує використання й виробництво біорозкладного пластику, зокрема, податкові пільги для імпорту як устаткування для виробництва такого пластику, так і самої пластикової сировини і продукції.

Тим часом очікуваний обсяг виробництва пластику в Україні у 2017 році складе 618 тонн, що перевищує допустиму норму. Одноразові поліетиленові пакети, або ж целофанові «маєчки» український уряд хотів заборонити ще у 2012 р., про що навіть був підготовлений відповідний законопроект. Однак через труднощі у визначенні стандартів «екологічності» серед комплексу українських нормативно-правових актів, заборону так і не вдалося впровадити. Що ж, здаємо пластик на переробку, зберігаємо спокій та радіємо за Шрі-Ланку!