Короткий лікбез з пластику. Вчимо позначення.

Пластик вже давно є невід’ємною частиною нашого життя. З кожним роком його стає все більше і все гостріше постає проблема правильної експлуатації та утилізації. Правильна переробка – вірний шлях до збереження довкілля. На жаль, не всі види пластику придатні для повторного використання. Деякі з них варто одразу після використання відправити на переробку. На які позначки варто звертати увагу при сортуванні порожньої тари, та що можна використовувати у якості вторсировини – читайте далі:

  1. PET (поліетилентерефталат) – позначається трикутником з одиницею всередині – найпоширеніший вид пластику у світі. Призначений виключно для одноразового використання, оскільки є ідеальним середовищем для розмноження бактерій. При повторному використанні ПЕТ-пляшки здатні виділяти важкі метали, що негативно впливають на людський організм. Підлягає переробці.

  2. PEHD (політетилен високої щільності низького тиску) – на думку професіоналів – найякісніший різновид пластику. Саме у пляшках з такою позначкою краще за все купувати воду. З нього виготовляють пляшки та ланчбокси, кришки та миски, тару для побутової хімії та іграшки. Підходить для багаторазового використання та підлягає переробці.

  3. PVC (полівінілхлорид) – токсичний пластик, що не підлягає переробці. Використовується для виготовлення тар для зберігання олії, блістерів, пластикових труб, меблів та віконних профілів. Такий пластик може виділяти фталати, ртуть, кадмій та бісфенол А, які є токсичними для людини.

  4. PELD (поліетилен низької щільності високого тиску) – відносно безпечний для використання. Ідеально підходить для зберігання води – не вступає з нею у взаємодію та не виділяє токсичних речовин. Використовується для виготовлення пластикових пакетів та пляшок. Придатний для переробки.

  5. РР (поліпропілен) – безпечний для організму людини вид пластику. Саме з таким маркування краще за все обирати ланчбокси, оскільки поліпропілен підходить для зберігання, нагрівання та охолодження їжі.

  6. PS (полістирол) – категорично не придатний для нагрівання, оскільки виділяє токсичні речовини. Найчастіше саме з нього виготовляють одноразовий посуд та стаканчики. Недорогий та міцний різновид пластику, який піддається переробці.

  7. O(ther) – полікарбонат, поламід та інші види пластику, що не піддаються переробці. Використовується для виготовлення дитячих пляшечок та іграшок, пляшок для води. Слід уникати нагрівання.

Розібратися з маркуванням пластику досить просто – варто лише звертати увагу на позначки, які нанесені на тару або паперову етикетку. Екологи радять максимально відмовитися від видів пластику, які переробляти неможливо. Обирайте найбезпечніший пластик не лише для довкілля, але й для власного організму. Всім охочим здати не лише пластик, а й будь-яку іншу вторсировину на допомогу прийде Recycle Map!